ДСП для Ваших меблів

вибір дсп-важливий етап роботи виготовлення Ваших меблівДеревно-Стружкова Плита або ,як її називаю ДСП - це основний матеріал, з якого сучасна промисловість випускає корпусні меблі, як альтернативу споконвічного меблевому матеріалу - деревини.Деревина ,як матеріал для виготовлення меблів використовується рідше,ніж ДСП  тому що це економічно більш привабливо і для виробника, і для кінцевого покупця. Але давайте розберемося, наскільки обґрунтована така економія, і якщо не кожен здатний купити обстановку з масиву дерева то як все таки знизити ризик придбання екологічно небезпечних для здоров'я корпусних меблів.

Деревно-Стружкова Плита виготовляється методом гарячого пресування з тирси і стружки з синтетичними смолами. Так на якому ж етапі екологічно чиста деревна маса стає небезпечною для здоров'я? На сьогоднішній день встановлені єдині параметри якості і технологічні прийоми виготовлення плиткових матеріалів, таких як ДСП, МДФ, фанери різних товщин і форматів листа. У процесі виробництва використовуються або карбамідні смоли, або у випадку з водостійкою фанерою фенольні.

Але спочатку факти про які мало хто знає. У масиві багатьох порід деревини  природний вміст формальдегіду часом доходить до 12 мг, у сонячний жаркий день в сосновому лісі вміст формальдегіду в повітрі може в два рази перевищувати гранично допустиму кількість. Так що зробити дсп зовсім без формальдегіду просто неможливо.Крім того формальдегід присутній у складі ламінованої підлоги,лінолеуму,тощо.Щоб звести до мінімуму насиченість Вашого помешкання формальдегідом і фенолом, слід звертати увагу на документи, а саме на сертифікати якості плити ДСП та інших матеріалів,якими Ви збираєтесь облаштовувати своє помешкання .

 

Меблі для житлових приміщень повинна бути виготовлена з матеріалів, не нижче класу Е1 (ГОСТ 10632-89). Залишається тільки дізнатися яка кількість формальдегіду допускається в плиті ДСП по санітарним нормам .всі матеріали розділені на три класи безпеки за кількістю карбоформальдегидной смоли. Клас Е1 - 10мг. Формальдегіду на 100 гр. сухої речовини, Е2 - 30 мг, ЕЗ - 60 мг. Природно, чим нижче вміст формальдегіду, тим безпечніше меблі.

Карбоформальдегидні смоли з ДСП виділяються в повітря через не проклеєні кромкою торці плит вільний формальдегід і фенол може викликати алергічні реакції, захворювання дихальної системи , астму та онкологічні захворювання.Проклеювати торці деталей - вимога ДСТУ,але цим не заморочують собі голову переважна більшість виробників меблів.Звертайте на це увагу,коли приймаєте роботу і ні в коєму разі не економте на цьому.

 
Те, що знають тільки професіонали:

В Європі стандарти більш жорсткі. Клас Е1 - не більше 8 мг, Е2 = 8-15 мг (PN-EN 120). Таким чином, у будь-якій європейській плиті вміст формальдегіду на 20% менше, ніж у плиті вітчизняної.

Будьте готові до того, що плита з низьким вмістом формальдегіду буде коштувати трохи дорожче.Обновлен 19 мар 2017. Создан 02 ноя 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником